AKTUALNOŚCI, strona 1:
Termomodernizacja!!!
Drodzy Czytelnicy…!!!
Czas na duże zmiany!!!
Modernizacja biblioteki tuż tuż…
31 marca Burmistrz Poddębic – Piotr Sęczkowski podpisał umowę na termomodernizację budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach!!!
Dlatego informujemy Państwa, iż od 7 kwietnia Biblioteka będzie nieczynna by przenieść się do Pałacu Grudzińskich!!!
I właśnie tam, od 14 kwietnia będziemy na Państwa czekać!!!
Małe utrudnienia, ale z drugiej strony możliwość spaceru po przepięknym Ogrodzie Zmysłów i jednocześnie wypożyczenie książki. Dwie pieczenie na jednym ogniu…
Czekamy na Państwa w Pałacu Grudzińskich od 14 kwietnia!!!

Odwiedzinki w bibliotece...
Dziś, tak spontanicznie, przy tak pięknej pogodzie, odwiedziła naszą Bibliotekę, w nowym miejscu w Pałacu Grudzińskich klasa III E wraz z p. Agnieszka Jaśczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Poddębicach.


Dziękujemy i Zapraszamy ponownie:))))
czytaj dalej... na temat: Odwiedzinki w bibliotece...Kartka z kalendarza...
„Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz.
Byłem wtedy mały jak muszelka,
a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne.(...)”
Konstanty Ildefons Gałczyński – „Spotkanie z matką”

26 maja Dzień Matki,
najważniejszej osoby w życiu każdego dziecka:)))
Ucałujmy, przytulmy nasze kochane Mamy za miłość,
czułość, cierpliwość za to... że SĄ!!!
LAWENDOWE STUDIO ...
Dziś, 25 maja, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach (chwilowo w Pałacu Grudzińskich) było słonecznie i muzycznie… gdyż po raz kolejny odwiedziło nas LAWENDOWE STUDIO:))) W ramach dzisiejszych czterech koncertow głównym bohaterem był saksofon, który wprowadził przedszkolaków w świat muzyki na żywo, zapoznając małych słuchaczy z budową i brzmieniem instrumentu oraz rozwijaniem wrażliwości muzycznej.



Tydzień Bibliotek...nowości książkowe
Nowości książkowe mamy, więc serdecznie zapraszamy:)))


Tydzień Bibliotek...Konkurs czytelniczy „Niezwykła Moc Zwykłego Czytania”
Z okazji Tygodnia Bibliotek Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach zorganizowała konkurs czytelniczy „Niezwykła Moc Zwykłego Czytania” – VIII edycja, skierowany do osób niepełnosprawnych.
Cel konkursu:
- kształtowanie umiejętności obcowania z książką.
- poszerzenie zainteresowania i motywacji czytelniczych.
- rozbudzanie zamiłowań i zainteresowań książką.
- rozszerzanie wiedzy o otaczającym świecie.
- aktywacja oraz włączenie w życie kulturalne osób z niepełnosprawnością umysłową i/lub ruchową.
W konkursie wzięło udział 23 osoby.
Komisja konkursowa w składzie:
1. Bogumił Jóźwiak – Radny Rad Miejskiej w Poddębicach - przewodniczący Komisji,
2. Renata Mrozińska – Prezes Fundacji Port Dziecięcych marzeń - członek Komisji,
3. Barbara Olczyk - Dyrektor MiGBP i PDKiS - członek Komisji.
Przy ocenie prezentacji Komisja brała pod uwagę znajomość tekstu, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce - Adam Pietrzak – Warsztat Terapii Zajęciowych w Wilkowicach
I miejsce - Anna Świątczak - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie
II miejsce - Piotr Tarcz - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie
II miejsce - Wiktoria Ośkiewicz - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie
III miejsce - Marta Rybicka – Warsztat Terapii Zajęciowych w Wilkowicach
III miejsce - Agnieszka Banaś - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie
III miejsce - Sabina Kajszczak - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie
Wyróżnienie - Anna Pawlak – Warsztat Terapii Zajęciowych w Wilkowicach
Wyróżnienie - Marzena Szewczyk – Warsztat Terapii Zajęciowych w Wilkowicach
Wyróżnienie - Kornelia Dzierbicka - Warsztat Terapii Zajęciowych w Wilkowicach
Wyróżnienie - Joanna Grubska - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie
Wyróżnienie - Aniela Musialak - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie
Wyróżnienie - Alicja Wawrzyniak - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie
Wyróżnienie - Małgorzata Cnotalska - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie
Wyróżnienie - Stanisław Miłaczewski - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie
Wyróżnienie - Anna Jóźwik - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach. Komisja życzy uczestnikom dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.




Tydzień Bibliotek...koncert Magdaleny Wasylik
Dziś 12 maja było bajkowo i muzycznie!!! W Pałacu Grudzińskich odbył się koncert Madgaleny Wasylik zorganizowany przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach. Magdalena Wasylik to aktorka i wokalistka z jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów filmów Disneya i nie tylko, której głos można podziwiać w takich produkcjach jak: Kraina Lodu Świnka Peppa, Dora poznaje świat, Minionki i wielu innych. Jest również czynną wokalistką; studiowała muzykę jazzową i rozrywkową na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na jednej scenie występowała z najbardziej znanymi w branży muzycznej artystami jak choćby Andrzej Piaseczny, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Edyta Górniak, Michał Szpak czy Kuba Badach. Była uczestniczką programów muzycznych takich jak Must be The Music, The Voice of Poland oraz Jaka to Melodia. Magdalena zabrała naszych przedszkolaków w przepiękną bajkową podróż, za co bardzo dziękujemy!!!



Tydzień Bibliotek...
XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek “Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” 8-15 maja 2026 r.
Co roku świętujemy Tydzień Bibliotek – ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Źródło:https://www.sbp.pl/
LAWENDOWE STUDIO ponownie grało dla przedszkolaków...
Dziś, 27 kwietnia, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach (chwilowo w Pałacu Grudzińskich) było muzycznie… gdyż po raz kolejny odwiedziło nas LAWENDOWE STUDIO.
Lawendowe Studio to mobilny projekt edukacyjny, który organizuje audycje muzyczne i koncerty dla dzieci w przedszkolach oraz szkołach. W ramach dzisiejszego spotkania głównym bohaterem koncertów była wiolonczela, która wprowadziła przedszkolaków w świat muzyki na żywo, zapoznając małych słuchaczy z budową i brzmieniem instrumentów strunowych oraz rozwijaniem wrażliwości muzycznej. Dzieci uczyły się rozpoznawać niskie, ciepłe dźwięki wiolonczeli i uczestniczyły w zabawach pobudzających wyobraźnię (np. szukanie „ukrytych zwierzątek” w dźwiękach instrumentu).







Odwiedzinki w bibliotece
Z okazji wczorajszego Święta Książki i Praw Autorskich odwiedzili nas uczniowie klas: I C z Panią Edytą Czerwińską i klasa I B z Panią Beatą Telenga. Rozmawialiśmy o procesie powstawania książki, a historyjka obrazkowa ukazała dzieciom drogę książki od autora do rąk czytelnika, o tym jakie są rodzaje książek, a także o ich poszanowaniu, szczególnie tych wypożyczonych z biblioteki. Poprzez zagadki, zgaduj zgadule wykazały się dużą znajomością bajkowych bohaterów.

Dziękujemy serdecznie za spotkanie:))))
czytaj dalej... na temat: Odwiedzinki w bibliotece







